juni, 2023

Informasjon
Velkommen til åpen dag hos Anne Kjersti og Arve på Ryen Vestre. Garden stod ferdig i 1802 og ble bygd opp som et typisk eksempel på en gard fra 1800-tallet. Ryen
Informasjon
Velkommen til åpen dag hos Anne Kjersti og Arve på Ryen Vestre.
Garden stod ferdig i 1802 og ble bygd opp som et typisk eksempel på en gard fra 1800-tallet. Ryen Vestre er den eneste i Narjordet som har beholdt den opprinnelige bebyggelsen.
Servering av kaffe, saft og biteti. Arrangementet er gratis.
Adresse: Vestre Narjordet, 2550 Os i Ø.
Les mer om Ryen Vestre her.
Arrangementet er en del av arrangementsserien “Å leve i verdensarven”.
Verdensarvkonvensjonen fylte 50 år i 2022 og i den forbindelse ønsker Rørosmuseet – verdensarvsentret for Røros bergstad og Circumferensen å markere jubileet med ulike arrangementer rundt om i verdensarven. En av arrangementsseriene vi kommer til å gjennomføre i løpet av 2022/ 2023 er “Å leve i verdensarven”. Vi skal besøke en familie i hver av verdensarvkommunene.
De andre stedene vi har besøkt:
– Lørdag 29/10-22: Opdalgården Marit Ose og Øystein Engan, Røros
– Lørdag 12/11-22: Ustu Reitan, Guro Bredenbeck, Ålen
– Lørdag 12/11-22: Fredriksgården, Gata 5, Marit Erlien Hulbækmo og Arne Riise, Tolga
– Søndag 11/6-23: Sømåen søndre, Karin Danielsson og Henning Søndmør, Sømådalen.
Foto: Widerøe, Anno Musea i Nord-Østerdal (Digitalt museum)
Tid
(Søndag) 17:00 - 20:00
Sted
Narjordet